Головна сторінка / Корисна інформація / Технічна інформація / Композитні підвіконня: види основи - ДСП / МДФ, ДПК та ПВХ

Композитні підвіконня: види основи - ДСП / МДФ, ДПК та ПВХ

Композитні підвіконня складаються з двох основних компонентів: матеріалу, з якого виготовлено ​​основу, та покриття, яке наноситься на готову дошку. Композитні підвіконня - це підвіконня з ДСП / МДФ, ДПК і ПВХ. Їх покриття так само буває різним - шпон, ПВХ-плівка, ламінати з ДПСП. Що означають абревіатури і як довго вам служитимуть підвіконня, що виготовлені з цих матеріалів? Давайте розбиратися!

Підвіконня з ДСП і МДФ

ДСП - деревно-стружкова плита - виготовляється з деревних частинок шляхом їх гарячого плоского пресування із застосуванням різних єднальних речовин, найчастіше - формальдегідних смол. В якості вихідної сировини використовуються відходи від переробки (стружки й тирса) хвойних та листяних порід. Поєднання відносно низької собівартості і хороших технічних характеристик (термостійкість, простота обробки та ін) робить ДСП одним з найпопулярніших будівельних матеріалів. У порівнянні з натуральною деревиною вона практично не набухає і не жолобиться, має кращі ізоляційні властивості.

Але є у ДСП і свої мінуси. Найголовніший з них - наявність у складі тих самих формальдегідних смол, які при неправильній обробці матеріалу можуть представляти серйозну загрозу здоров'ю людини. Крім того, у порівнянні з натуральною деревиною ДСП є менш міцною.

МДФ – деревоволокниста плита середньої міцності - виготовляється тільки на основі дуже дрібної тирси, яка проходить спецобробку. Після цього матеріал просушується і склеюється у плити за допомогою лігніну і парафіну. Тому МДФ вважається екологічно безпечним матеріалом. При виробництві підвіконь з ДСП / МДФ, на основу наноситься покриття - ламінат або шпон. У лінійці ламінованих підвіконь зазвичай представлено широкий вибір кольорів і малюнків - імітації різних порід дерева, а так само мармуру і граніту. Підвіконня з ДСП / МДФ зносостійкі, відрізняються стійкістю до подряпин, несприйнятливі до світлового впливу (в тому числі до ультрафіолету). Їх можна мити, використовуючи м'які і не амбразівние кошти.

Проте варто пам'ятати, що при попаданні крізь торці на підвіконня вологи, воно розбухає і починає тріскатися. Тому торці слід добре обробляти термоізоляційними матеріалами. Крім того, пошкодження покриття (як ламінату, так і шпону) призводить до втрати вологостійкості, а отже, до неминучої заміни всього підвіконня.

Підвіконня з ДПК

Деревно-полімерний композит (ДПК) - матеріал нового покоління, до складу якого входить полімер (хімічного або натурального походження) і деревний наповнювач, модифікований, як правило, хімічними добавками. Тому ДПК володіє усіма кращими природними властивостями дерева, та одночастно, завдяки вмісту пластику, у нього значно зменшені недоліки натуральної деревини - схильність до гниття і цвілі, горючість, дефекти поверхні. За зовнішнім виглядом деревно-полімерний композитний профіль з високим вмістом деревного наповнювача схожий на МДФ або тверду ДВП, а з малим - пластмасу. ДПК можна пиляти, стругати рубанком, забивати у нього цвяхи. Він може фарбуватися в масі або піддаватися лакофарбової обробці звичайними фарбами і емалями, або облицьовуватися синтетичними плівками або натуральним шпоном. Підвіконня з ДПК мають привабливий зовнішній вигляд, довгий термін служби, вони достатньо міцні і приємні на дотик.

Однак такі підвіконня, як і деревина, змінюють колір під впливом світла, а в умовах підвищеної вологості розбухають і деформуються. Крім того, ДПК - матеріал для нашого ринку відносно новий, а відповідно, його вартість поки дещо завищено.

 

Підвіконня з ПВХ

Підвіконня з ПВХ (полівінілхлориду), виготовлені з висококласного жорсткого ПВХ і покриття з термоплівки, на сьогоднішній день стали найпопулярнішими. Вони мають ті ж властивості, що й віконні ПВХ-профілі. Особлива конструкція забезпечує міцність, вони довговічні, не гниють, не розшаровуються, стійкі до впливу сонячного світла. Відмітна властивість пластикових підвіконь з покриттям - волого- і паростійкість, що подовжує термін експлуатації. Дерев'яні і ДСП підвіконня в результат впливу вологи деформуються: дерево розтріскується, а ДСП розбухає, фарба або ламінація на такій підвіконній дошці починає відлущуватися. Крім того, пластикові підвіконня не потребують повторного фарбування, лакування або нанесення поліруючого засобу. Весь догляд за ними полягає в застосуванні миючих речовин і води.

 Монтаж пластикового підвіконня дуже простий. Підвіконня встановлюють на цементний розчин, рідкі цвяхи, монтажну піну або за допомогою саморізів і кріплень-куточків. Торці підвіконь і стики закриваються пластиковими заглушками і з'єднувачами.

Пластикові підвіконня мають найнижчу ціну в порівнянні з іншими видами підвіконь, тому вони поступово витісняють традиційні дерев'яні підвіконня. При цьому вилка цін на пластик досить широка. Це залежить, у першу чергу, від якості сировини та складу ПВХ. У чистому вигляді полівінілхлорид переробити важко, тому для виробництва виробів з ПВХ його змішують з різними пластифікаторами, частка яких, в залежності від необхідних властивостей кінцевого продукту, може досягати 30% від загальної маси виробу. Чим менше в складі ПВХ дорогого пластифікатора, тим крихкішим виходить пластик. Вибір відповідної добавки в кожному конкретному випадку обумовлено технологією подальшої обробки та вимогами до готового виробу. Крім того, вид обраного пластифікатора визначає не тільки міцність готового виробу з ПВХ, але і його екологічну безпеку.

Особовливу увагу звертайте на ребра жорсткості. Вони забезпечують пластиковим підвіконням додаткову міцність. По-справжньому якісні та надійні підвіконня мають оригінальну та запатентовануконструкцію.

Стійкість до механічних пошкоджень і показники якості пластикового підвіконня в цілому, а так само його зовнішній вигляд безпосередньо залежить від покриття. Сьогодні для ламінації підвіконь застосовуються три види плівок: ПВХ і ламінати на основі смоли меламіну (CPL) і на основі акрилових смол (EPL-покриття). Вони наносяться за допомогою верстата-ламінатора з високою силою тиска, що забезпечує міцність клейового шову. 

Обираємо квіти для північного балкону - пiдвiконня Danke
Обираємо квіти для північного балкону

Найчастіше господині стикаються зі складною проблемою, коли необхідно вибрати, які квіти посадити на північному балконі. Ми поспішаємо запевнити, різноманіття тіньолюбних квітів дуже велике і насправді створити зелений куточок на північній стороні не так складно, як здається на перший погляд.

8 причин вибрати якісне підвіконня: - пiдвiконня Danke
8 причин вибрати якісне підвіконня:

Настільки звичне, що ми його не помічаємо, до певного часу... Настільки непримітне, що ми про нього навіть не замислюємося, доки не розкриваємо фіранки... Настільки зручне, що ми не уявляємо свій будинок без нього... Підвіконня грає чималу роль в інтер'єрі, а тому повинно бути якісним.

 - пiдвiконня Danke