Вибираємо віконний профіль

Коли оцінюють якість металопластикового вікна, найчастіше, говорять саме про профіль. Це каркас пластикового вікна, його несучий елемент. Тому, замовляючи нове вікно, варто більше дізнатися про профіль, з якого воно виготовлене.

Вибираємо віконний профіль - підвіконня Danke

Загальна інформація. Профіль з ПВХ (полівінілхлориду) на сьогодні - найпрактичніший матеріал: міцний, довговічний, красивий і недорогий. Пластик не схильний до корозії, стійкий до атмосферних впливів та абсолютно нешкідливий (якщо він виготовлений з первинної якісної сировини!). Піддатливий матеріал дозволяє здійснювати найтоншу, до частки міліметру, підгонку рам, він не пожолобиться на сонці, а догляд за ним займає мінімум часу.

Є кілька моментів, на які слід звернути особливу увагу під час вибору профілю: монтажна глибина, камерність і склад пластика.

Монтажна глибина - це товщина рами в розрізі. Якщо подивитися на розріз вікна, то монтажною глибиною є відстань між краєм рами всередині приміщення і краєм рами зовні. Монтажна глибина віконного профілю різних виробників коливається від 50 мм до 100 мм. Найпоширеніші - 58, 60, 70 мм. Чим товщий профіль, тим він тепліший. Інше питання: чи раціонально для вашого будинку купувати настільки «теплий» профіль, але про це далі.

Камерність профілю. Усередині віконний профіль порожнистий. Його внутрішній простір заповнено перемичками, які виступають ребрами жорсткості. Ці перегородки, у свою чергу, утворюють безліч відсіків - повітряних камер, крізь які відбувається примусовий повітрообмін в приміщенні. Повітря є відмінним теплоізолятором. Крім того, в кожному профілі є одна велика камера. Вона служить для установки армуючого профілю. Сталевий або алюмінієвий підсилювач надає профілю міцність і перешкоджає деформації конструкції. Товщина перегородок, як правило, від 1,5 мм до 3 мм. Чим товщі перегородки, тим тепліший профіль, тим більше пластику йде на його виробництво і тим вище його вартість. Бюджетні варіанти пластикових вікон мають тонкі стінки і меншу кількість камер.

Порада від ТМ DANKE: перед тим, як вибрати профіль, оцініть, наскільки тепло у вашому домі зараз, зі старими вікнами. Якщо взимку в приміщенні спекотно і у вас постійно відкрита кватирка, то переплачувати за більш широкий (отже, і дорогий) профіль не має сенсу. Те ж саме стосується і вікон, що виходять на засклену лоджію. У цьому випадку досить вибрати профіль шириною 58-60 мм. Якщо ж холодної пори року вдома ви мерзнете, потрібно ставити більш широкий профіль з високим коефіцієнтом опору тепловіддачі.

Склад пластика. Важливо, щоб пластик був первинного виробництва, а його склад відомий і підтверджений сертифікатами. Визначити якість ПВХ на око при покупці важко. Недоліки будуть виявлені в ході експлуатації, коли на поверхні вікна з'являться подряпини, зникне блиск. Більш того, при нагріванні полівінілхлорид низької якості може виділяти неприємні запахи, а також тріскатися при перепаді температур. Тому, обирайте вікна з високоякісного профілю, виготовленого фірмами з гарною репутацією,та обов'язково запитуйте сертифікат.

Ідеї для декору підвіконня - пiдвiконня Danke
Ідеї для декору підвіконня

Ми часто недооцінюємо значення внутрішнього оздоблення вікон. Красиво оформлені, прикрашені квітами або декоровані невеликими дрібничками підвіконня не тільки доповнюють загальний дизайн квартири, а й передають атмосферу будинку, розповідають про його власників. Наші приклади декору підвіконня напевно надихнуть і вас на облаштування красивого віконного простору. 

Обираємо квіти для північного балкону - пiдвiконня Danke
Обираємо квіти для північного балкону

Найчастіше господині стикаються зі складною проблемою, коли необхідно вибрати, які квіти посадити на північному балконі. Ми поспішаємо запевнити, різноманіття тіньолюбних квітів дуже велике і насправді створити зелений куточок на північній стороні не так складно, як здається на перший погляд.

Затишний будинок: як поєднувати світле дерево в інтер'єрі - пiдвiконня Danke
Затишний будинок: як поєднувати світле дерево в інтер'єрі

Хочете створити теплий і затишний інтер'єр, використовуйте дерево. З його допомогою, житлові та офісні приміщення буквально оживають, а розкішні кольори і безліч відтінків дозволяють привносити в кожен інтер'єр особливу індивідуальність.