Головна сторінка / Корисна інформація / Популярні статті / Кімнатні квіти: корисні помічники або шкідники на вікнах

Кімнатні квіти: корисні помічники або шкідники на вікнах

Прикрашаючи підвіконня черговою кімнатною рослиною, ми навіть не підозрюємо, що квітка може становити небезпеку для наших маленьких дітей і домашніх тварин. Виявляється, серед цих зовні нешкідливих зелених красенів, є не тільки корисні кімнатні квіти, а й отруйні рослини, сильні алергени і навіть вампіри.

Вибір кімнатних квітів

Найчастіше, при виборі кімнатних квітів, ми прислухаємося лише до внутрішнього голосу: подобається рослина візуально чи ні, представляємо, в яку кімнату і на яке вікно її поставимо, і як вона буде виглядати на підвіконні. А коли домочадці починають хворіти, скаржитися на нежить, мігрені, ми навіть думки не допускаємо зв'язати ці явища з новою квіткою. Рекомендуємо почитати нашу статтю, щоб знати напевно, які квіти корисні для будинку, а які краще залишити в магазині, без оглядки на їх красу.

Корисні кімнатні квіти

Почнемо з хорошого. У переліку шкідливих кімнатних квітів близько 50-ти назв, що становить одну з п’ятдесяту частину рослин, які зазвичай вибирають для будинку. А значить поле для облаштування зелених корисних зон у будинку у нас дуже широке. Розберемося, які квіти особливо гарні для квартири:

 - незвичайний і лаконічний бамбук забирає на себе весь негатив, якщо такий є в будинку,

 - лимонне дерево не тільки подарує гарні сонячні плоди, але і додає сил і самостійності всім домочадцям,

- «грошове дерево» принесе фінансовий успіх і стане магнітом для грошей. Його чарівні властивості посиляться, якщо квітка посаджена власними руками.

І ще заспокоїмо тих, у кого на підвіконнях розташувалася квітуча пишність - бегонії, цикламени та розкішні фіалки. Ці красиві квіти абсолютно безпечні і нехай цвітуть у вас цілий рік й піднімають настрій!

Шкідливі кімнатні квіти

Умовно шкідливі кімнатні рослини можна розділити на три групи. Перша небезпечна для малюків і домашніх тварин. Вся справа - в токсичному соку, який може стати причиною опіку і отруєння. З такими квітами слід проявляти обережність навіть дорослим, наприклад, при пересадці обов'язково працювати в рукавичках, а потім ретельно обробляти інструменти. Другі викликають сильну алергію. А третя група негативно впливає на сон. Тому, перш, ніж розмістити нову рослину в квартирі, ознайомтеся з нашим списком:

- всіма улюблена орхідея негативно впливає на нервову систему і викликає порушення сну. Їй не місце в спальні, якщо хочете висипатися та бути бадьорим вранці,

- диффенбахія і її величезні жовто-зелене листя завжди привертають погляд. Однак сік цієї красуні токсичний і викликає опіки,

- мімоза сором'язлива виділяє шкідливі речовини, які провокують випадання волосся,

 - оксамитові листя примули, контактуючи зі шкірою, викликають алергічну реакцію, а запах провокує нудоту і головний біль,

- олеандр також підступний: його сік негативно впливає на зір. Аромат погіршує самопочуття, викликаючи запаморочення.

Будьте здорові і нехай ваш будинок буде по-справжньому безпечним і затишним!

 Оформлення інтер'єру в 2020-х: популярні тренди і тенденції у дизайні  - пiдвiконня Danke
Оформлення інтер'єру в 2020-х: популярні тренди і тенденції у дизайні

За останнє десятиліття ставлення до власного будинку дещо змінилося: життєвий простір стає все більш особистою територією, яку прагнуть захистити від сторонніх очей, вибираючи для зустрічей і свят громадські місця. 


Ідеї для декору підвіконня - пiдвiконня Danke
Ідеї для декору підвіконня

Ми часто недооцінюємо значення внутрішнього оздоблення вікон. Красиво оформлені, прикрашені квітами або декоровані невеликими дрібничками підвіконня не тільки доповнюють загальний дизайн квартири, а й передають атмосферу будинку, розповідають про його власників. Наші приклади декору підвіконня напевно надихнуть і вас на облаштування красивого віконного простору. 


Кімнатні квіти: корисні помічники або шкідники на вікнах - пiдвiконня Danke
Кімнатні квіти: корисні помічники або шкідники на вікнах

Прикрашаючи підвіконня черговою кімнатною рослиною, ми навіть не підозрюємо, що квітка може становити небезпеку для наших маленьких дітей і домашніх тварин. Виявляється, серед цих зовні нешкідливих зелених красенів, є не тільки корисні кімнатні квіти, а й отруйні рослини, сильні алергени і навіть вампіри.