Головна сторінка / Корисна інформація / Технічна інформація / Композитні підвіконня: види основи - ДСП / МДФ, ДПК та ПВХ

Композитні підвіконня: види основи - ДСП / МДФ, ДПК та ПВХ

Композитні підвіконня складаються з двох основних компонентів: матеріалу, з якого виготовлено ​​основу, та покриття, яке наноситься на готову дошку. Композитні підвіконня - це підвіконня з ДСП / МДФ, ДПК і ПВХ. Їх покриття так само буває різним - шпон, ПВХ-плівка, ламінати з ДПСП. Що означають абревіатури і як довго вам служитимуть підвіконня, що виготовлені з цих матеріалів? Давайте розбиратися!

Підвіконня з ДСП і МДФ

ДСП - деревно-стружкова плита - виготовляється з деревних частинок шляхом їх гарячого плоского пресування із застосуванням різних єднальних речовин, найчастіше - формальдегідних смол. В якості вихідної сировини використовуються відходи від переробки (стружки й тирса) хвойних та листяних порід. Поєднання відносно низької собівартості і хороших технічних характеристик (термостійкість, простота обробки та ін) робить ДСП одним з найпопулярніших будівельних матеріалів. У порівнянні з натуральною деревиною вона практично не набухає і не жолобиться, має кращі ізоляційні властивості.

Але є у ДСП і свої мінуси. Найголовніший з них - наявність у складі тих самих формальдегідних смол, які при неправильній обробці матеріалу можуть представляти серйозну загрозу здоров'ю людини. Крім того, у порівнянні з натуральною деревиною ДСП є менш міцною.

МДФ – деревоволокниста плита середньої міцності - виготовляється тільки на основі дуже дрібної тирси, яка проходить спецобробку. Після цього матеріал просушується і склеюється у плити за допомогою лігніну і парафіну. Тому МДФ вважається екологічно безпечним матеріалом. При виробництві підвіконь з ДСП / МДФ, на основу наноситься покриття - ламінат або шпон. У лінійці ламінованих підвіконь зазвичай представлено широкий вибір кольорів і малюнків - імітації різних порід дерева, а так само мармуру і граніту. Підвіконня з ДСП / МДФ зносостійкі, відрізняються стійкістю до подряпин, несприйнятливі до світлового впливу (в тому числі до ультрафіолету). Їх можна мити, використовуючи м'які і не амбразівние кошти.

Проте варто пам'ятати, що при попаданні крізь торці на підвіконня вологи, воно розбухає і починає тріскатися. Тому торці слід добре обробляти термоізоляційними матеріалами. Крім того, пошкодження покриття (як ламінату, так і шпону) призводить до втрати вологостійкості, а отже, до неминучої заміни всього підвіконня.

Підвіконня з ДПК

Деревно-полімерний композит (ДПК) - матеріал нового покоління, до складу якого входить полімер (хімічного або натурального походження) і деревний наповнювач, модифікований, як правило, хімічними добавками. Тому ДПК володіє усіма кращими природними властивостями дерева, та одночастно, завдяки вмісту пластику, у нього значно зменшені недоліки натуральної деревини - схильність до гниття і цвілі, горючість, дефекти поверхні. За зовнішнім виглядом деревно-полімерний композитний профіль з високим вмістом деревного наповнювача схожий на МДФ або тверду ДВП, а з малим - пластмасу. ДПК можна пиляти, стругати рубанком, забивати у нього цвяхи. Він може фарбуватися в масі або піддаватися лакофарбової обробці звичайними фарбами і емалями, або облицьовуватися синтетичними плівками або натуральним шпоном. Підвіконня з ДПК мають привабливий зовнішній вигляд, довгий термін служби, вони достатньо міцні і приємні на дотик.

Однак такі підвіконня, як і деревина, змінюють колір під впливом світла, а в умовах підвищеної вологості розбухають і деформуються. Крім того, ДПК - матеріал для нашого ринку відносно новий, а відповідно, його вартість поки дещо завищено.

 

Підвіконня з ПВХ

Підвіконня з ПВХ (полівінілхлориду), виготовлені з висококласного жорсткого ПВХ і покриття з термоплівки, на сьогоднішній день стали найпопулярнішими. Вони мають ті ж властивості, що й віконні ПВХ-профілі. Особлива конструкція забезпечує міцність, вони довговічні, не гниють, не розшаровуються, стійкі до впливу сонячного світла. Відмітна властивість пластикових підвіконь з покриттям - волого- і паростійкість, що подовжує термін експлуатації. Дерев'яні і ДСП підвіконня в результат впливу вологи деформуються: дерево розтріскується, а ДСП розбухає, фарба або ламінація на такій підвіконній дошці починає відлущуватися. Крім того, пластикові підвіконня не потребують повторного фарбування, лакування або нанесення поліруючого засобу. Весь догляд за ними полягає в застосуванні миючих речовин і води.

 Монтаж пластикового підвіконня дуже простий. Підвіконня встановлюють на цементний розчин, рідкі цвяхи, монтажну піну або за допомогою саморізів і кріплень-куточків. Торці підвіконь і стики закриваються пластиковими заглушками і з'єднувачами.

Пластикові підвіконня мають найнижчу ціну в порівнянні з іншими видами підвіконь, тому вони поступово витісняють традиційні дерев'яні підвіконня. При цьому вилка цін на пластик досить широка. Це залежить, у першу чергу, від якості сировини та складу ПВХ. У чистому вигляді полівінілхлорид переробити важко, тому для виробництва виробів з ПВХ його змішують з різними пластифікаторами, частка яких, в залежності від необхідних властивостей кінцевого продукту, може досягати 30% від загальної маси виробу. Чим менше в складі ПВХ дорогого пластифікатора, тим крихкішим виходить пластик. Вибір відповідної добавки в кожному конкретному випадку обумовлено технологією подальшої обробки та вимогами до готового виробу. Крім того, вид обраного пластифікатора визначає не тільки міцність готового виробу з ПВХ, але і його екологічну безпеку.

Особовливу увагу звертайте на ребра жорсткості. Вони забезпечують пластиковим підвіконням додаткову міцність. По-справжньому якісні та надійні підвіконня мають оригінальну та запатентовануконструкцію.

Стійкість до механічних пошкоджень і показники якості пластикового підвіконня в цілому, а так само його зовнішній вигляд безпосередньо залежить від покриття. Сьогодні для ламінації підвіконь застосовуються три види плівок: ПВХ і ламінати на основі смоли меламіну (CPL) і на основі акрилових смол (EPL-покриття). Вони наносяться за допомогою верстата-ламінатора з високою силою тиска, що забезпечує міцність клейового шову. 

 Безпечні вікна: замки, що відкривають світ дитячих фантазій  - пiдвiконня Danke
Безпечні вікна: замки, що відкривають світ дитячих фантазій

Пам'ятайте себе маленькими? Світ здавався таким неймовірним, захоплюючим і повним пригод! А починався він одразу за вікном затишної кімнати. Там, на вулиці, кожної миті відбувалися дива: автівки оживали і весело підморгували фарами, дитячі майданчики перетворювалися на казкові замки, а будинок навпроти набував форми химерного космічного корабля. 

Чому кішки люблять DANKE - пiдвiконня Danke
Чому кішки люблять DANKE

Іііааааааххххх ... Нічого собі позіхнула, мало щелепу не звихнула, а тепер потягнемося й – на огляд території. Ну ось, як завжди, вранці в мисці з їжею порожньо... Вимагати марно, мої двоногі ще сплять. Піду подивлюся, що в світі коїться. Це - моє нове підвіконня. Звідси відкривається чудовий краєвид, можна все тримати під контролем в домі і стежити за потенційною здобиччю, що нахабно цвірінькає за склом.

Вибираємо штори: як красиво оформити вікно - пiдвiконня Danke
Вибираємо штори: як красиво оформити вікно

Тренди оформлення вікна у 2018-2019 продовжують традиції минулих років. Дизайнери рекомендують зупинятися на функціональних і практичних рішеннях, але дещо відходять від строгих і простих ліній.