Головна сторінка / Корисна інформація / Технічна інформація / Мономатеріальні підвіконня: мармурові, гранітні, зі штучного каменю та масиву дерева

Мономатеріальні підвіконня: мармурові, гранітні, зі штучного каменю та масиву дерева

Про переваги і недоліки кожного з основних видів мономатеріальних підвіконь.

Підвіконня з натурального каменю

Мармурові підвіконня - міцні, зносостійкі, легко оброблюються та поліруються. Мармур широко використовують для оздоблення приміщень, у тому числі ванних кімнат, басейнів і фонтанів, він морозостійкий та в той же час не піддається впливу високих температур. Це - природний матеріал, що дихає, він довговічний: у підвіконь з природного білого мармуру перші ознаки «вікових змін» з'являються тільки через 90-140 років. Мармур сьогодні добувають у Греції, Іспанії, США, Індії. Підвіконна дошка з каменю цієї породи може бути абсолютно різних кольорів: сірою, рожевою, жовтою, червоною, блакитною, зеленою, чорною і коричневою. Найціннішим різновидом мармуру вважається чистий, білий статуарний камінь.

Основні мінуси підвіконь з мармуру - висока вартість, низькі теплоізоляційні якості, тендітна структура, що руйнується під впливом навколишнього середовища, складності з підбором однакового відтінку каменю для великої кількості виробів. Мармур не стійкий до впливу кислот: легко реагує з кислими компонентами, які містяться в їжі, що призводить до утворення плям або навіть до роз'їдання поверхні. Наприклад, невелика скибочка лимона може запросто розчинити полірування, а пролита кава, сік або масло залишать на поверхні плями, вивести які практично неможливо. Цей красивий і дорогий камінь вимагає уважного, регулярного і такого ж недешевого догляду.

Гранітні підвіконня

Граніт - найпоширеніший натуральний камінь на всій земній кулі і абсолютно універсальний у застосуванні. Сьогодні камінь добувають на Уралі, Кавказі, в Україні, Сибіру, ​​на Кольському півострові, у Фінляндії, Індії, Китаї. Найкрасивішим і найрозкішнішим вважається індійський граніт: у його структурі зустрічається до чотирьох різних кольорів. Підвіконня з граніту відрізняються особливою довговічністю, міцністю і стійкістю до атмосферних і хімічних впливів. Підвіконня з природного граніту проявляють перші ознаки руйнування тільки через 500 років експлуатації. Тому їх по праву називають вічними підвіконнями. Гранітні підвіконня відрізняються чудовою стійкістю до подряпин та стирання. Їх міцність удвічі більше, ніж у мармуру. До того ж граніт стійкий до впливу атмосферних явищ і кислот. Вироби з граніту не змінюють своїх властивостей при частій зміні температур, не вимагають додаткового захисту від механічних пошкоджень і дії кислотовмісних рідин. Граніт практично не вбирає вологу, тому конденсат з вікон і пролита під час поливу квітів вода йому не зашкодять. Відрізняється багатою гамою кольорів: найпоширеніші - сірий граніт, червоний, рожевий, помаранчевий, блакитно-сірий, блакитно-зелений.

Як усі натуральні матеріали, граніт має свої недоліки. Його важко добувати й складно обробляти, що вимагає великих трудовитрат. Як наслідок, головний недолік практично ідеального у всіх відношеннях гранітного підвіконня - його висока вартість. Другий мінус - велика вага. Третій - граніт здатний накопичувати у собі радіаційне випромінювання, тому такі підвіконня повинні мати сертифікат, що підтверджує 1 клас безпеки.

Підвіконня зі штучного каменю

Штучний камінь не поступається натуральному за фізичними параметрами та естетичними властивостями. У його складі - від 70 до 90% мінерального наповнювача й сполучні полімерні смоли. Найчастіше для виготовлення підвіконь використовується керамо-граніт. Останнім часом широкого поширення отримав штучний камінь «коріан» (Corian), з нього зазвичай роблять стільниці, але під замовлення може бути виготовлене і підвіконня. За допомогою додавання різноманітних барвників, зі штучного каменю створюються підвіконня практично будь-якого відтінку.

У них чимало достоїнств - хороші теплоізоляційні властивості, стійкість до впливу вологи, стійкість до миючих засобів. Вони не тьмяніють, не втрачають колір на сонці, легко ремонтуються. Однак штучний камінь боїться подряпин, тому ці підвіконня не рекомендують мити абразивними миючими засобами, їх регулярно потрібно обробляти полиролями. Ще мінуси - велика вага, а відповідно, що ускладнює процес установки, а також низька теплоізоляція: штучні підвіконня завжди холодні на дотик, але при торканні з гарячими предметами досить швидко набираю температуру.

Підвіконня з масиву дерева

Дерев'яні підвіконня сьогодні зустрічаються досить часто. Хоча більш поширені підвіконня з матеріалів на основі дерева - ДСП, МДФ і т.д. Натуральні підвіконня з дерев'яного масиву можуть бути пофарбовані практично в будь-який колір, мати різноманітні форми, розміри та зберігати при цьому надзвичайну теплоту природного дерева. Найдорожчі - підвіконня з вишні, каштана, дуба, бука та ясена, який вважається самим зносостійким і стійким до викривлення. Дешевше - підвіконня з сосни, однак у них нижче і експлуатаційні характеристики: через м'якість деревини на ній залишаються сліди від квіткових горщиків і вм'ятини від важких предметів. Найдешевші - підвіконня з склеєних шарами наперекрест планок. Такі підвіконня проходять спеціальну обробку, тому вони достатньо міцні і протистоять утворенню грибків і гнилі. Саме по собі дерево є відмінним теплоізолятором і, завдяки своїй природній структурі, забезпечує в приміщенні природний повітрообмін. При горінні дерева не виділяються отруйні гази.

«Слабке місце» усіх дерев'яних підвіконь - вологостійкість. Від того, наскільки деревина стійка до вогкості, залежить і термін експлуатації дерев'яних підвіконь. Щоб його подовжити, підвіконня з масиву дерева рекомендують раз на три-чотири роки покривати спецзасобами (лаком, фарбою або воском). Дерев'яні підвіконня сприйнятливі до механічних пошкоджень, не терплять випробування водою та миючими засобами, навіть не дивлячись на воскову і лакову обробку. Підвіконня з дерева вимагають більш частого і дбайливого догляду.

 Оформлення інтер'єру в 2020-х: популярні тренди і тенденції у дизайні  - пiдвiконня Danke
Оформлення інтер'єру в 2020-х: популярні тренди і тенденції у дизайні

За останнє десятиліття ставлення до власного будинку дещо змінилося: життєвий простір стає все більш особистою територією, яку прагнуть захистити від сторонніх очей, вибираючи для зустрічей і свят громадські місця. 

8 причин вибрати якісне підвіконня: - пiдвiконня Danke
8 причин вибрати якісне підвіконня:

Настільки звичне, що ми його не помічаємо, до певного часу... Настільки непримітне, що ми про нього навіть не замислюємося, доки не розкриваємо фіранки... Настільки зручне, що ми не уявляємо свій будинок без нього... Підвіконня грає чималу роль в інтер'єрі, а тому повинно бути якісним.

Чому кішки люблять DANKE - пiдвiконня Danke
Чому кішки люблять DANKE

Іііааааааххххх ... Нічого собі позіхнула, мало щелепу не звихнула, а тепер потягнемося й – на огляд території. Ну ось, як завжди, вранці в мисці з їжею порожньо... Вимагати марно, мої двоногі ще сплять. Піду подивлюся, що в світі коїться. Це - моє нове підвіконня. Звідси відкривається чудовий краєвид, можна все тримати під контролем в домі і стежити за потенційною здобиччю, що нахабно цвірінькає за склом.